Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Regulamin 1

Obowiązuje od 2014-11-24 do 2014-12-24

Sklep internetowy Teleskopowo, działający na allegro, prowadzony jest przez firmę Teleskopowo.pl Rafał Kika, z siedzibą w Olkuszu przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego 73, wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Urząd m.st. Olkusz w Olkuszu pod numerem: 15396/2010, nr NIP 637-204-98-33 REGON: 120705012

Sklep - sklep internetowy działający pod adresem http://www.teleskopowo, sprzedający produkty znajdujące się w jego ofercie za pośrednictwem Internetu;
Dni robocze - wszystkie dni tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy;
Czas realizacji zamówienia - czas, w jakim Sklep skompletuje zamówienie i przekaże do wysłania wybraną przez Klienta formą dostawy;
Klient - osoba fizyczna lub prawna dokonująca zakupów w Sklepie, posiadająca konto klienta;
Konto Klienta - baza zawierająca dane Klienta służące do realizacji składanych zamówień, historię zamówień, preferencje klienta dotyczące wybranych funkcjonalności sklepu, dane dotyczące wpłat i nadpłat z tytułu zamówień;
Przelew bankowy - płatność wykonywana przez Klienta w banku poprzez konto internetowe lub stacjonarne lub na poczcie;
Przelew elektroniczny - płatność wykonywana przez Klienta z konta bankowego on-line;
Punkt Odbioru Teleskopowo - punkt prowadzony przez sklep Teleskopowo, w którym można odebrać zamówienie zrealizowane przez Sklep;

 1. Przyjmowanie i realizacja zamówień
  1. Sklep prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet. Informacje na temat towarów Sklep zamieszcza na stronie www.teleskopowo
  2. Zamówienia od Klientów są przyjmowane przez strony internetowe www.teleskopowo.
  3. Klient, składając zamówienie, zawiera umowę sprzedaży zamawianych towarów ze Sklepem.
  4. W zamówieniu Klient dokonuje:
   1. wyboru zamawianych towarów
   2. oznaczenia sposobu dostawy oraz adresu dostawy i adresu na jaki ma być wystawiona faktura (mogą to być różne adresy),
   3. wyboru sposobu płatności
   4. Do każdego zamówienia wystawiany jest paragon fiskalny lub na życzenie faktura VAT.

2. Ceny towarów

 1. Wszystkie ceny towarów zamieszczone na stronie internetowej Sklepu podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT.
 2. Koszty dostawy określa cennik dostawy dostępny na stronie głównej sklepu. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez Klienta i określony w zamówieniu sposób.

3. Czas realizacji zamówienia

 1. Termin realizacji zamówienia podany jest kazdorazowo na stronie produktu.
 2. Zamówienia dostarczane są za pośrednictwem firmy kurierskiej na adres wskazany przez Klienta.
 3. Sposób i deklarowany przez przewoźnika termin dostawy na terenie Polski:
  1. Sposoby i czas dostawy w Polsce:
   1. firma kurierska, przewidywany czas dostawy, 1 dzień roboczy
    Podane wyżej terminy są terminami deklarowanymi przez firmę kurierską DPD.
   2. odbiór osobisty w Salonie sprzedaży - natychmiast.

4. Formy płatności

 1. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary z dostawą na terytorium Polski:
  1. płatność przy odbiorze gotówką w przypadku dostarczenia zamówienia za pośrednictwem Firmy Kurierskiej. Rozpoczęcie realizacji zamówienia rozpoczyna się po zakończeniu procedury składania zamówienia przez Klienta,
  2. przelew elektroniczny, bankowy. Przy tej formie płatności realizacja zamówienia rozpoczyna się po otrzymaniu przez Sklep potwierdzenia poprawnego wykonania operacji od operatora płatności.
  3. płatność przy odbiorze gotówką. Rozpoczęcie realizacji zamówienia rozpoczyna się po zakończeniu procedury składania zamówienia przez Klienta.

5. Reklamacje

 1. Wszystkie towary dostępne w Sklepie pochodzą z legalnego źródła, są oryginalne i posiadają gwarancję jakości producenta.
 2. Jeżeli po otrzymaniu towaru Klient znajdzie w nim wady fabryczne może skorzystać z uprawnień gwarancyjnych bezpośrednio w sklepie teleskopowo.
 3. Klientowi przysługuje prawo do złożenia reklamacji w Sklepie w przypadku stwierdzenia w dostarczonym towarze:
  1. wad fabrycznych,
  2. uszkodzeń mechanicznych powstałych w trakcie transportu
  3. niezgodności towaru z towarem zawartym w zamówieniu

W takim przypadku Klient powinien odesłać na adres sklepu:
Sklep Teleskopowo - Dział Reklamacji i Zwrotów
ul. Króla Kazimierza Wielkiego 73
32-300 Olkusz
Do odsyłanego towaru prosimy dołączyć opis usterki.

 1. Reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez Sklep przesyłki z reklamowanym towarem.

6. Prawo odstąpienia od umowy

 1. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" konsument może zrezygnować z towaru kupionego w Sklepie bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki.
 2. Koszty odesłania towaru do sprzedającego, ponosi Kupujący.

7. Dane osobowe

 1. Podanie przez Klienta danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie tych danych powodować będzie niemożność dokonania przez Klienta zakupów. Dokonując zakupu bądź rejestracji Klient wyraża zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i wykorzystywanie przez sklep danych osobowych Klienta w celu i w zakresie potrzebnym dla wykonania przez sprzedawcę zamówienia (tj. dla dostarczenia klientowi przesyłki i dokonania rozliczeń).

  2. Dane będą przetwarzane z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa, które określono w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002r., Nr 101 poz.926 z późn. zm.) oraz w wydanych na jej podstawie przepisach wykonawczych. Klient ma prawo swobodnego dostępu (wglądu) do swoich danych osobowych, prawo ich poprawiania, a także prawo żądania zaprzestania ich przetwarzania i ich usunięcia z bazy danych, co należy zgłosić do administratora danych, w formie pisemnej. Administratorem danych osobowych Klientów jest firma TELESKOPOWO.PL Rafal Kika z siedzibą w Olkuszu przy ul. K.K. Wielkiego 73 32-300 Olkusz.

  Klient ponosi odpowiedzialność za podanie nieprawdziwych danych osobowych.

  3. Baza danych klientów sklepu Teleskopowo podlega rejestracji i zostala zgloszona do GIODO.

8. Postanowienia końcowe

 1. Umowa sprzedaży zawierana jest między Klientem a Teleskopowo
 2. Utrwalenie, zabezpieczenie i udostępnienie istotnych postanowień zawieranej umowy następuje przez wydrukowanie i przekazanie klientowi wraz z przesyłką faktury VAT lub paragonu.
 3. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz przepisy Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu cywilnego i przepisy Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.
 4. W przypadku Klientów nie będących konsumentami nie mają zastosowania postanowienia Działu VI niniejszego Regulaminu "Prawo odstąpienia od umowy".
 5. Wymagania techniczne niezbędne do korzystania ze sklepu internetowego Teleskopowo: komputer PC lub MAC, łącze internetowe, przeglądarka internetowa typu Internet Explorer minimum 7.0, Firefox minimum 2, Opera minimum 10, Safari itp.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl