Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Mikroskop Delta Optical Genetic Pro Bino

Dostępność: dostępny na zamówienie
Cena: 1 299,00 zł 1299.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.28571
Producent: Delta Optical
Kod produktu: 49

Opis

Środek dydaktyczny zalecany do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania i wpisany do wykazu środków dydaktycznych przeznaczonych do kształcenia ogólnego, do nauczania biologii na poziomie gimnazjum, liceum ogólnokształcącego – kształcenie w tym zakresie podstawowym i rozszerzonym, liceum profilowanego oraz technikum, na podstawie recenzji rzeczoznawców:
- prof. dr hab. Danuty Cichy,
zarekomendowanej przez Instytut Badań Edukacyjnych,
- dr. Wiktora Dżygóry,
zarekomendowanego przez Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Numer zalecenia 2432/2009

Najlepsza (w zakresie oferowanych parametrów, możliwości rozbudowy i ceny) oferta dla szkół średnich, pracowni studenckich i laboratoriów wykonujących badania rutynowe a także dla osób, które interesują się obserwacją, badaniem i rejestracją fascynującego mikroświata. Jest to bardzo dobry model mikroskopu dla osób poważnie myślących o związaniu swojej przyszłości z weterynarią, biologią czy medycyną.

Ergonomiczny i nowoczesny kształt mikroskopu zapewnia wygodne i przyjemne użytkowanie. Bardzo dobra optyka achromatyczna, pole widzenia okularu WF10x - 18mm, standardowe obiektywy achromatyczne 4x, 10x, 40x i 100x. Uzyskujemy maksymalne powiększenie 1000x a z niedrogim opcjonalnym okularem 16x uzyskujemy maksymalne powiększenie w mikroskopie optycznym 1600x.
Dodatkowo oferujemy obiektyw 20x oraz okular 20x. Ten ostatni używamy z małymi powiększeniami obiektywów.


Bardzo dobrze zostały umiejscowione wszystkie pokrętła służące do prowadzenia obserwacji mikroskopowych - współosiowe pokrętła ruchu drobnego i zgrubnego (mikro/makro) stolika, współosiowe, pionowo położone, pokrętła ruchu stolika w osi X i Y. Z lewej strony pod stolikiem jest umiejscowione pokrętło do zmiany wysokości położenia kondensora z ruchomą przysłoną irysową (kondensor wymienny). Mikroskop wyposażony jest w ruchomy stolik (z podziałką), na którym możemy zamocować jednocześnie dwa preparaty oraz nachyloną pod kątem 30° nasadkę binokularową typu Siedentopf z regulacją odległości oczu: 48-75mm.


Oświetlacz LED, z regulacją jasności z prawej strony w podstawie, nie powoduje nagrzewania się podstawy tak, jak to ma miejsce w oświetlaczu halogenowym. Dzięki temu możemy prowadzić wielogodzinne obserwacje bez konieczności wyłączania i chłodzenia mikroskopu. Dioda LED daje białe światło (bez konieczności stosowania niebieskiego filtru).

Bogata gama akcesoriów opcjonalnych zapewnia użytkownikom zaawansowane prowadzenie obserwacji i badań mikroskopowych.
Znakomita możliwość rozbudowy o zestawy do ciemnego pola, polaryzacji i kontrastu fazowego.


Zestaw do ciemnego pola daje możliwość obserwacji żywych mikroorganizmów (pantofelki, wrotki, bakterie i inne), których nie mamy możliwości obejrzenia w jasnym polu (słabo widoczne lub niewidoczne – przezroczyste). Obserwujemy białe mikroorganizmy na ciemnym (czarnym) tle. Do wyboru mamy dwa kondensory – kondensor suchy, do obserwacji z maksymalnym powiększeniem obiektywu oraz kondensor olejowy, do obserwacji z obiektywem o maksymalnym powiększeniu 20x.
DO zestawu oferujemy również obiektyw planachromatyczny 100x z ruchomą przysłoną irysową do szczególnych obserwacji w ciemnym polu.

Zestaw do polaryzacji daje możliwość obserwacji obiektów skręcających płaszczyznę polaryzacji np. różnego typu kryształy np. szczawianu wapnia lub kryształy w osadzie moczu (obserwacja osadu moczu po jego odstaniu ok. 1-3 godzin od pobrania).


Zestaw do kontrastu fazowego daje możliwość dokładnych obserwacji wewnętrznych struktur komórki, obiektów fazowych, czyli przezroczystych. Zaawansowana technika obserwacyjna, ale dająca bardzo dużo możliwości.


Mikrometryczne szkiełko przedmiotowe i okular mikrometryczny 10x umożliwia nam przeprowadzenie pomiarów obiektów mikroskopowych ( wielkość bakterii, grubość ścian komórkowych itp.).


Kamery mikroskopowe typu okular cyfrowy o rozdzielczości 0,3 Mpiksela, 1,3 Mpiksela (najlepsza oferta w relacji parametry – cena), 2Mpikseli lub specjalistyczna kamera 5Mpikseli (profesjonalna) z dodatkowym oprogramowaniem do pomiarów i analizy obrazu daje nam możliwość rejestracji obserwowanych obrazów mikroskopowych i archiwizacji badań.

Oprogramowanie Helicon Focus – oprogramowanie pozwalające na uzyskaniu jednego ostrego obrazu z obrazów pośrednich otrzymanych z różnych płaszczyzn ostrości, tworzenie modelu 3D, obrazów trójwymiarowych do obserwacji przez okulary anaglifowe (czerwono-niebieskie), składanie jednego obrazu z obrazów uzyskanych z tej samej płaszczyzny ostrości. Sugerujemy zakup oprogramowania z kluczem USB (60zł drożej), co jest wygodniejsze w użytkowaniu.

Gotowe preparaty (do wyboru 25szt., 50szt lub 100szt.) Gotowe preparaty umożliwiają pracę od razu po otworzeniu pudełka i złożeniu mikroskopu. Najbardziej interesującą ofertą jest zestaw 100szt., gdzie możemy obejrzeć ludzkie chromosomy. Szczegółowe opisy poszczególnych zestawów znajdują się pod opisami danych zestawów.

Przy zakupie mikroskopu należy obowiązkowo pamiętać o zestawie do czyszczenia optyki, szkiełkach przedmiotowych i nakrywkowych. Proponujemy rozważyć również zakup książki pt. Mikroskopia świetlna w badaniach komórki roślinnej, ćwiczenia. Jest to najlepsza pozycja polskojęzyczna obecnie dostępna na rynku, w której w przystępny sposób została przedstawiona budowa mikroskopu, pomiary mikroskopowe, różne techniki obserwacyjne, sposób przygotowania preparatów, ich barwienia oraz ćwiczenia. Jest to książka również dla rodziców, którzy chcą wiedzę o mikroskopii przekazać swoim dzieciom.

Parametry techniczne:

długość tubusu: 160 mm
 głowica binokularowa, pochylenie 30º
 rewolwer obiektywowy czterogniazdowy
 obiektywy achromatyczne 4x, 10x, 40x, 100x (immersyjny, amortyzowany)
 system ogniskowania: ruch zgrubny (śruba makrometryczna) i ruch drobny (śruba mikrometryczna), czułość i działka drobnego (śruba mikrometryczna) ogniskowania: 0,004mm, zakres 24mm
 działka elementarna ruchu drobnego (mikroruchów) - 4µm
 kondensor Abbego N.A. 1,2
 stolik: mocowanie dwóch preparatów, wymiary stolika: 132mm x 142mm, zakres ruchu XY: 75mm x 40mm
 oświetlenie: dioda LED 3W
 kondensor jasnego pola z przysłoną irysową
 regulacja dioptrii na lewym torze optycznym: +/- 5D
 zakres regulacji odległości miedzy źrenicami: 48 mm - 75 mm
 dopuszczalna temperatura otoczenia: od 0ºC do +40ºC

Wyposażenie:

dwa okulary typu Plan 10x, pole widzenia 18 mm
obiektywy achromatyczne 4x, 10, 40x, 100x
filtry: zielony 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl